6. vlčácký oddíl Fénix

Úvod

6. Oddíl Fénix je oddíl vlčat – tedy mladších skautů ve věku od 7 do 11 let, který svým členům poskytuje komplexní výchovu (od vztahu ke skautské myšlence přes soužití s přírodou ke zdravovědě), mnoho příběhů z výprav či táborů nebo přátelství na celý život. Oddíl Fénix existuje již od roku 1990 a momentálně má 40 členů.

Pravidelně máme 3 schůzky týdně, které se konají
v klubovnách a kde se konají různé pohybové, vzdělávací či jiné aktivity.

Termíny a časy schůzek pro letošní školní rok najdete v panelu napravo.

Výpravy

Na výpravách zažíváme různé příběhy, momentálně z naší celoroční hry o našich oddílových patronech – baronu Fénixovi a baronu Havranovi, kteří hledají ztracené poklady, artefakty nebo třeba potkávájí různé bytosti ze slovanské mytologie jako třeba bazilišek nebo vlkodlak.

Tábor

Jednou za rok jezdíme na 14 dní v létě na tábořiště ve Zderadinách, bez elektřiny, internetu, měkké postele,…, abychom vystoupili z komfortní zóny a zažili mnoho společných zážitků.

Tým oddílových vedoucích

Michal Paliczka – Miki (Vedoucí oddílu)

Je mi 23 let, pracuji ve společnosti Aryka In-west jako požární technik. Mezi mé zájmy patří cvičení, procházky, šití a práce se dřevem. Ve skautu jsem od roku 2006, jsem vedoucí oddílu Fénix.

V oddíle Fénix vedu schůzky, kde se věnuji dětem, vymýšlím pro ně programy a zábavné hry, zaučuji mladší rádce a starám se o výzdobu klubovny. Skaut je pro mě jako druhá rodina a většina mých přátel je právě ze skauta.

Mou hlavní motivací jsou děti a přátelé, díky nim ve skautu jsem a dělám, co mě baví. Chci jim předat všechny své dosavadní zkušenosti, které jsem nasbíral.

MIKI

Adam Brožek – Udam (Zástupce vedoucího oddílu)

Jmenuji se Adam Brožek, ale ve skautu se mi spíš říká Udam. Je mi 18 let, chodím na gymnázium v Českém Brodě a do budoucna bych se chtěl dostat na Fel ČVUT. Zajímám se o elektrotechniku, historii světových válek, vojenskou techniku a airsoft. Ve skautu jsem 5 let a v oddíle Fénix jsem zástupce vedoucího. Rád se podílím na přípravě cth, programů a schůzek.

Skauting dělám díky skvělým lidem, co jsou ve skautu.

Udam
Robert Novák – Chrob

Je mi 24 let a studuji obor Stavby na bázi dřeva na Mendelově univerzitě v Brně. Svůj volný čas rád trávím s přáteli (ze skautu), posilováním či workoutem, pobytem v přírodě nebo se věnuji hudbě – (trénuji na skautské výpravy či tábory…). Ve skautu jsem již 15 let a nyní jsem na pozici vedoucího R&R společenství.

Má motivace ke skautingu je ta, že zde mám mnoho přátel a také mi přijde důležité, aby vlčata zažila v dnešní době sociálních sítí a smartphonů podobné příběhy, které jsme ve skautu prožívali my – výpravy do přírody, táboráky s kytarou a buřty, nebo třeba tábor, kde jsme se na 14 dní stali zaklínači….

Chrob
Marek Pavlíček – Řezník

Jmenuji se Marek Pavlíček, ale spíše mě znáte pod přezdívkou Řezník. Je mi 21 let, z toho 12 let jsem skautem. Studuji v Uherském Brodě Technika Puškaře, mám rád fitness, sportovní střelbu a 3D tisk. Moje role v oddíle je rádce oddílu.

Skauting dělám, protože tam mám všechny přátele, mám rád lidi a rád dětem něco předám.

Řezník
Petr Mareš – Péťulín

Jmenuji se Petr Mareš, ale velmi často používám přezdívku Péťulín. Je mi 20 let a studuji IT na střední škole na Praze 1. Ve volném čase se procházím po přilehlých lesích a občas zavítám i na náměstí. Když mě tam zrovna nezastihnete, tak si čtu, trénuji šerm a nebo si také občas rád zahraji nějakou tu videohru. Jako malý jsem začal chodit do skauta kvůli své dobrodružné povaze a za těch 10 let, co do skauta chodím, jsem si tam našel spoustu přátel. Momentálně jsem na pozici oddílového rádce, což znamená, že vedu schůzky, ze kterých mě vy či vaše děti znáte.

Snažím se, aby i v dnešní době děti zažily dobrodružství spojené s pobytem v přírodě a získaly nějaké morální základy spojené se skautskou myšlenkou.

Péťulín
Martin Vobiš – Micro

Je mi 20 let a studuju střední elektrotechnickou školu v Praze. Svůj čas trávím s kamarády a cvičením. Ve skautu jsem 11 let a jsem rádce v oddílu Fénix.

Skaut dělám, protože mám zde spoustu přátel a za těch pár let se to stalo takovou mojí součástí.

Micro
Vojtěch Vácha – HP

Jmenuji se Vojtěch Vácha, ale spíš mě znáte pod přezdívkou Hápéčko. Je mi 19 let a chodím na střední průmyslovou školu na Prosek. Hraji závodně házenou a ve svém volném čase chodím do skautu. Ve skautu jsem již 10 let a v oddíle jsem rádce oddílu.

Skauting dělám hlavně díky dobrému kolektivu.

HP
Drahomíra Kroupová – Dáda

Je mi 23 let a studuji zahradnictví na ČZU. Svůj volný čas trávím převážně s přáteli a rodinou. Mám ráda turistiku, hudbu, vaření a zvířata. Ve skautu jsem již 16 rokem a momentálně jsem rádce oddílu.

Skaut byl vždy takové moje safe place, mám ráda práci s dětmi a lidi, kterými se zde obklopuji.

DÁDA

Nábor

Pokud máte zájem o členství v našem oddíle, vyplňte prosím tento formulář (tlačítko vpravo „Formulář“ ->)

Podmínkou přijetí člena je započetí školní docházky (tedy věk 6-7).. Kvůli vzdělání, které našim členům poskytujeme, je také potřeba, aby vlčata uměla číst a psát