13. dívčí oddíl Safira

Co holky ze Safiry baví?

Nejvíc nás asi baví jakékoliv kreativní činnosti a vyrábíme o sto šest. Ale abychom nezakrněly na těle i na duchu, střídáme to poctivě i s hrami jak sportovními tak psychologickými. Ale z her nás nejvíc baví ztřeštěné hry v lese.

Žádná hra není pouze pro zábavu, ale má nás i něco nového naučit, i kdyby to mělo být pouze to, jak spolupracovat s ostatními. Hrajeme spoustu her, kde můžeme využít tělesnou zdatnost, důmyslnost či postřeh i mnoho rozličných znalostí.

výprava na kolechNa výlety a výpravy jezdíme tak jednou za měsíc. Jednou za půl roku se většinou koná nějaká větší akce, kde se sejdeme s celým střediskem. Ale ani na výlety nejezdíme pouze samy. Občas jezdíme se skautkami a občas s vlčaty. Většinou jezdíme pouze do blízkého okolí Úval. Čím kratší je cesta, tím více máme času na zábavu a poznávání světa okolo :-). Vyrážíme pěšky, na kole nebo vlakem. Na konci školního roku pořádáme speciální tajnou akci Faraon, které se mohou zúčastnit jen ty nejlepší z nás. Už jsme byly v zábavním centru, na bobové dráze a na spoustách dalších zajímavých míst. Kam to bude letos, nikdo neví, ale třeba se budete moct zúčastnit s námi :-).

Na začátku prázdnin (prvních čtrnáct dní v červenci) jezdíme s celým střediskem na tábor. Tam se zcela ponoříme do celotáborové hry a stávají se z nás námořnice, princezny nebo cestovatelky.

Letos jsme se zúčastnily závodu vlčat a světlušek a jeden náš soutěžní tým obsadil 4. místo z 12ti dalších týmů.

Světlušky

Světlušky se scházejí na jedné schůzce týdně, na výpravu jezdí jak s vlčaty, tak se skautkami. Nejvíce je baví různé vyrábění, ale i ztřeštěné hry v lese.

Skautky

Skautky se scházejí ve dvou družinkách pod vedením rádkyň, které jsou jen o něco málo starší než ostatní členky.