24. skautský oddíl Salamadr

Kdo jsme?

24. oddíl Salamandr je skupina asi 25 lidí, kteří rádi tráví svůj volný čas i jinak než sezením u počítače. Většinou nám je od 11 do 14 let, program pro nás připravuje sedm vedoucích ve věku od 15 do 30 let.

Co děláme?

Každý týden se scházíme na schůzkách v úvalských klubovnách a cca jednou za 2 – 3 týdny vyrážíme za společným dobrodružstvím za hranice našeho města. Školní rok vrcholí letním táborem na prvních 14 dní prázdnin.

Kolik skautování stojí?

Jednou za rok platíme tzv. registrační poplatek. Částka kolem osmi set korun, je určena na provoz kluboven a na materiál pro běžnou celoroční činnost. Nováčci tuto částku platí s odevzdáním přihlášky, ostatní členové zpravidla v lednu. Junák je nezisková organizace, všichni vedoucí jsou dobrovolníci, kteří nejsou za svou práci placeni.

Výprava

Nejčastěji jednodenní akce začínající a končící u kluboven nebo na úvalském nádraží. Cílem takové výpravy bývají různá zajímavá místa ve městech i v přírodě. Většinou je potřeba jídlo a pití na celý den, pláštěnka, dobré boty a přibližně stokoruna na vlak nebo vstupné.

Kde jsme všude byli, se můžete podívat v naší fotogalerii na http://uvalskestrasidlo.rajce.idnes.cz/

Víkendová výprava

Říkáme jí víkendovka a většinou se při ní vydáváme do míst, kam by se vzhledem ke vzdálenosti nevyplatilo jet jen na jeden den. Na podzim volíme ubytování v klubovnách místních skautů – tzv. základny. Jarní víkendovka je většinou pod stany. Navštívili jsme tak například České středohoří, Broumovské vrchy nebo Železné hory. Potřeba je spacák, karimatka a velký batoh.

Tábor

Letní tábor je vyvrcholením celoroční činnosti. Termín je zpravidla prvních 14 dnů letních prázdnin. Tábor V Lese 2016 se konal v Českém Lese, kousek od Přimdy. Jak jsme se měli, se můžete podívat na rajčeti.

Informace pro rodiče

Pro komunikaci s rodiči používáme především e-mail a webovou stránku http://strasidlo.skauting.cz/ – Strašidlo. Několik měsíců dopředu se snažíme zveřejnit seznam plánovaných akcí – najdete ho v menu Strašidla – Harmonogram akcí. Přibližně jednou za dva týdny posíláme email s aktualitami.

Těšíme se na Vás!

Vedení 24. oddílu Salamandr – Filip, Mari, Šíma, Vojta.

• Report – Salamandr – Kolín 7-9.4.2017 (5/7/2017) by Šíma - V pátek jsme se vydali na výpravu, tentokrát do Kolína, a vzhledem k blížícímu se Svojsíkovu závodu jsme se rozhodli věnovat právě přípravě na závody. V pátek jsme kromě průzkumu… přečíst celé
  • Salamandr, skautky – Zimní přechod Brd (2/15/2017) by Šíma - Již podesáté v řadě skautský oddíl Salamandr zahájil rok tradičním Zimním přechodem Brd  V sobotu 28. ledna jsme se vydali na tradiční skautskou akci Zimní přechod Brd, kde se potká… přečíst celé
  • Report – Salamandr – Brdy (6/9/2016) by Lobo - Páteční odpoledne je na nádraží ve skautském duchu. Akorát odjela vlčata a světlušky směrem na Čáslav a už se rojí skauti s batohy. Někteří ještě při pohledu na batůžky kamarádů… přečíst celé
  • Report – Salamandr&Iluminátky – Holice (4/7/2016) by Lobo - Jsou tři hodiny a osm z nás se schází na úvalském nádraží. Nastupujeme do vlaku, v Poříčanech přistupuje Honza a míříme směr Kolín.  Cestu si krátíme historkami o tom, co… přečíst celé