Tábory 2020 – první vlaštovka

Vážení rodiče,
vzhledem k aktuální epidemiologické situaci jsme byli nuceni přehodnotit termíny i délku letních táborů. Tábory v dříve avizovaných termínech proběhnout nemohou. Skautské ústředí (nejvyšší vedení skautské organizace pro celou ČR) komunikuje možnosti a podmínky uskutečnění táborů s prof. Prymulou. Oficiální stanovisko vlády k tématu letních táborů však ještě nějakou dobu nemůžeme očekávat.

Chápeme, že si v rámci rodiny potřebujete naplánovat léto ideálně co nejdříve. Rozhodli jsme se proto konání letních táborů přesunout na srpen, kdy je větší pravděpodobnost, že budou moci proběhnout.

V případě obou plánovaných táborů došlo k jejich zkrácení na 9 dní.

Aktuální plán termínů táborů 2020

Tábor světlušek a vlčat v termínu: 1. – 9. srpna.
Tábor skautů a skautek v termínu: 14. – 23. srpna.

Oba dva tábory se uskuteční již tradičně na naší louce ve Zderadinách.

Vyhráno ještě nemáme…

Bohužel musím zmínit, že přes veškerou naší snahu tábory realizovat mohou být tábory vládními nařízeními zakázány i v průběhu srpna. V případě jakýchkoliv změn vás budeme co možná nejdříve informovat.

Naše běžná skautská činnost, jako schůzky a výpravy, se v plné šíři začne konat pravděpodobně až od příštího školního roku. Přesto vysvítá naděje, že by k částečné obnově činnosti mohlo dojít již ke konci tohoto školního roku. Jistě to však nebude před 8. červnem. Vše bude záležet na vývoji pandemie v naší zemi i jinde ve světě a míře restrikcí přijatých naší vládou.

V případě jakýchkoliv dotazů nám napište: info@skautuvaly.cz

Přeji vám v tomto náročném období mnoho zdraví, klidu a sil pro zvládání všech výzev, které život nyní přináší.

Děkuji za pochopení,
Za vedení střediska