Přidej se ke skautům z Úval!

Chceš poznat novou partu kamarádů a kamarádek, kam zapadneš a budeš s nimi moct podnikat nejroztodivnější akce?

Láká tě romantika ohňů, přírody, přátelství a odvahy?

Co takhle procestovat nejrůznější kouty Čech i celého světa?

Zažil jsi východ slunce nad horami nebo jsi spal pod širým nebem aby ti hvězdy dávaly dobrou noc?

Pojď zažít dobrodružství doopravdy!

Co od nás můžete čekat?

„Neházejte nás do jednoho pytle“ s různými kroužky, sporty, doučováním a dětskými koutky. My nenaučíme kluky a holky kopat lépe do míče ani hrát a zpívat jako rocková hvězda. Pravděpodobně také nebudou umět tancovat ani plynně mluvit anglicky.

Spíše se soustředíme se na věci méně hmatatelné. Posláním skautingu je skrze jednotlivce zlepšovat svět. Věříme, že svého cíle dosáhneme, pokud každého naučíme, že se vyplatí:

• chovat se férově k sobě i ostatním,
  • umět spolupracovat
  • a starat se o ostatní i své okolí.

Všechno to kopání, tancování a zpívání bereme jako cestu k tomuto cíli. Velmi nás těší, že stále více rodičů hledá pro své děti více, než jen kroužek na odpoledne. Jste to i vy?

Hodnoty skautingu

Parta na celý život
Kamarádi z prvních výprav a táborů jsou často ti, se kterými dítě žije i celé dospívání. Podobné hodnoty a netradiční zážitky totiž opravdu spojují. Člověk získá pocit, že někam patří.
Radost a zážitky Radost a zážitky
Akční hry, společné výpravy a noční bojovky udržují celoživotní hravost, zvídavost a zápal.
Sebedůvěra Sebedůvěra
Být ve skautu znamená hodně se toho naučit a hodně dovedností a znalostí uplatnit. Spolu s tím přirozeně roste důvěra ve vlastní schopnosti.
Samostatnost
Skaut mladé lidi učí získávat potřebné informace a vyhodnocovat je. A také nebát se rozhodnout a vykročit.
Férovost Férovost
Zkušení vedoucí, chytře postavené hry a hodnoty založené na respektu a zodpovědnosti dětem pomáhají poznávat, co je správné, a podle toho se chovat.

A co děláme konkrétně?

Družinové schůzky

Děti se ve skautu scházejí v malých skupinkách přibližně stejně starých vrstevníků – družinách. Mají tak velkou šanci si v této partě vydobýt své postavení, uznání ostatních a získat nové kamarády.

Oddílové akce

Dětské oddíly máme v úvalech tři. Každý má přibližně 25-50 členů, pro které pořádá každý školní rok přibližně desítku různorodých akcí. Děti tak zažívají spoustu jednodenních i více denních dobrodružství. Zkoumají taje našeho města i cestují napříč republikou.

Akce střediska

Na větších akcích, které čas od času připravíme pro všechny, se pak potkávají ti nejmenší, odrostlí i nejstarší. Navzájem se učí respektovat se, umět si pomáhat a zkouší první experimenty s vedením malých týmů a skupinek ostatních.

Letní tábory

Vrcholem každého skautského roku je letní tábor. Skautské tábory jsou specifické tím, že se jich účastní děti, které spolu pracují i během roku. Tráví tak léto se svými kamarády a vedoucími, které znají. Na chodu tábora se – přiměřeně svému věku – také podílejí. Pomáhají se stavbou, přípravou jídla nebo programu.