Betlémské světlo 2010

Příběh Betlémského světla v roce 2010 začal 27. listopadu, kdy si desetiletý Stefan Ivanovic z Horního Rakouska připálil svíci od věčného plamínku, který hoří v jeskynní kapli v Betlémě. V sobotu 11. prosince pak bylo Betlémské světlo ve Vídni předáno českým skautům, kteří jej převezli do Brna. Odtud o týden později pokračovalo se skautskými souputníky vlaky do všech koutů České republiky. Do Úval jej přivezl v předvečer Štědrého dne náš rover Vojta Kotek, aby další skauti a skautky z úvalského střediska mohli toto světlo roznášet po celém městě a nabízet symbolické lucerničky na náměstí.

Třeba i vám tento novodobý symbol vánoc ozdobil sváteční stůl a i vy jste se připojili k vánočnímu šíření světla míru do celého světa. A pokud ne, tak vězte, že příští rok plamínek z Betléma přivezeme znovu.