Report – Ples úvalských skautů ve Škvorci 11.3.2017

IMG 9866V sobotu 11. března uspořádali skauti v pořadí již 4. skautský ples. Tentokrát taneční večer proběhl v sokolovně městyse Škvorec. Dopravu jsme hostům zajistili autobusem, a tak byla účast stejně hojná, jako na minulých skautských plesech v Úvalech.

Výborný repertoár písní s sebou přivezla kapela Pickles. Nebáli se zahrát staré pecky i úplně nové songy. To vše v parádní úpravě pro plesové tance. Hudebníky v pauzách vystřídaly děti, které si připravily různá představení, které trénovaly na schůzkách. O zbytek zábavného programu se postarali naši roveři.

Tento ples byl vlastně téměř celý připravován naším roverským kmenem (oddíl starších skautů a skautek 15–26 let). Pro naše mladé členy to byla výzva a vyzkoušeli si, jaké to je organizovat takto velkou akci pro veřejnost.

Na podzim roku 2019 bude naše středisko slavit 100. výročí, a tak získané zkušenosti budou moc znovu využít. K této události kromě jiných akcí uspořádáme i další skautský ples.

Kompletní fotogalarii najdete na střediskovém Rajčeti nebo našem Facebookovém profilu.

REPORT – Kuře – 16.4.2013

Jako každý rok jsme letos pořádali sbírku. Již poněkolikáté se nám osvědčilo sbírku pořádat týden před velikonocemi a letos to vyšlo na 16.4. Všechny organizační věci už roky zařizuje Roman Bubák – Bubu, kterému tímto děkujeme. Na děti v oddíle pak zbyl nelehký úkol vyrobit spoustu věcí na prodej. Bývá každoroční výzvou pro vedoucí oddílů vymyslet originální a přitom jednoduché výrobky, které bychom mohli stvořit.  Skauti tradičně vyráběli pomlázky, skautky…..

…… se letos pustily do vajíček – malovaly je barvami a polepovaly výseky z ozdobných děrovaček, vlčata udělala papírová kuřata na špejli a světlušky namalovaly přáníčka se zajíci. V sobotu jsme začali v 8:00 vybírat peníze a zájem byl již tradičně velmi velký. Kolemjdoucí lidé často věděli o co se jedná a tak nebylo těžké je přesvědčit, aby přispěli. A ti co nevěděli, tak byli rychle obeznámeni. Někteří i přesto váhali, ale my jsme je přesvědčili. Hlavně naše světlušky se do každého kolemjdoucího pustili opravdu s vervou a těžce nesly jakékoliv odmítnutí. Letos se nám poprvé stalo, že jsme měli málo vyrobených věcí – zájem byl tak velký, že jsme museli na místě ještě narychlo dovyrobit motýlková přáníčka. A jak to celé dopadlo? Vybrali jsme 9 800,- Kč, z čehož máme velkou radost.

Cíťa

Fotky jsou ve fotogalerii

Nejbližší akcí je Den Země na Klepci

Betlémské světlo 2010

Příběh Betlémského světla v roce 2010 začal 27. listopadu, kdy si desetiletý Stefan Ivanovic z Horního Rakouska připálil svíci od věčného plamínku, který hoří v jeskynní kapli v Betlémě. V sobotu 11. prosince pak bylo Betlémské světlo ve Vídni předáno českým skautům, kteří jej převezli do Brna. Odtud o týden později pokračovalo se skautskými souputníky vlaky do všech koutů České republiky. Do Úval jej přivezl v předvečer Štědrého dne náš rover Vojta Kotek, aby další skauti a skautky z úvalského střediska mohli toto světlo roznášet po celém městě a nabízet symbolické lucerničky na náměstí.

Třeba i vám tento novodobý symbol vánoc ozdobil sváteční stůl a i vy jste se připojili k vánočnímu šíření světla míru do celého světa. A pokud ne, tak vězte, že příští rok plamínek z Betléma přivezeme znovu.