REPORT – Kuře – 16.4.2013

Jako každý rok jsme letos pořádali sbírku. Již poněkolikáté se nám osvědčilo sbírku pořádat týden před velikonocemi a letos to vyšlo na 16.4. Všechny organizační věci už roky zařizuje Roman Bubák – Bubu, kterému tímto děkujeme. Na děti v oddíle pak zbyl nelehký úkol vyrobit spoustu věcí na prodej. Bývá každoroční výzvou pro vedoucí oddílů vymyslet originální a přitom jednoduché výrobky, které bychom mohli stvořit.  Skauti tradičně vyráběli pomlázky, skautky…..

…… se letos pustily do vajíček – malovaly je barvami a polepovaly výseky z ozdobných děrovaček, vlčata udělala papírová kuřata na špejli a světlušky namalovaly přáníčka se zajíci. V sobotu jsme začali v 8:00 vybírat peníze a zájem byl již tradičně velmi velký. Kolemjdoucí lidé často věděli o co se jedná a tak nebylo těžké je přesvědčit, aby přispěli. A ti co nevěděli, tak byli rychle obeznámeni. Někteří i přesto váhali, ale my jsme je přesvědčili. Hlavně naše světlušky se do každého kolemjdoucího pustili opravdu s vervou a těžce nesly jakékoliv odmítnutí. Letos se nám poprvé stalo, že jsme měli málo vyrobených věcí – zájem byl tak velký, že jsme museli na místě ještě narychlo dovyrobit motýlková přáníčka. A jak to celé dopadlo? Vybrali jsme 9 800,- Kč, z čehož máme velkou radost.

Cíťa

Fotky jsou ve fotogalerii