Report – Salamandr – Jílové

IMG 3131Netradičně v neděli(v sobotu byla brigáda) jsme se sešli na o to netradičnějsí výpravu – s vlčaty. Když už se nás sešlo tak akorát, Lobo koupil lítky a jelo se ->Praha Masarykovo nádraží.

Na Hlavním nádraží v Praze na nás čekala „vykopávka“. Josef nám jí vychválil a pa pár minutách jsme doazili do města Davle.

Od Vltavy jsme se vydali po turistické směr Jílové. Vlčata šla napřed, skauti se vydali odlovit kešku. 100 metrů daleko. Jenže taky o 100 metrů výše. Výhledna Davli, bohužel vzhledem k podzimnímu počasí, nebyl dokonalý, ale i tak dostačujcí.

Lobo vyhlásil tipovačku, za jak dlouho doženeme vlčata. Padaly tipy od 10 minut do půl hodiny. No dohnali jsme je více než za hodinu, když zastavili na oběd :-D.

Z dálky se začal ozývat hluk. Asi po deseti minutách se vyklubalo asi pět čtyřkolek a 2 bugyny Trošku nečekaná náštěva v tichém lese. Aspoň je Josefova Árí trochu vyštěkala. Další asi dvě hodinky putování podzimními lesy byly společné. Poté jsme se rozdělili. Skauti šli směr Jílové, vlčata šla zkrakou přes rozhlednu Pepř na nádraží.

Po vyšplhání se do pár kopců a pár sešlapaných jsme se konečně oběvili v Jílovém. Náštěva místníou muzea byla velmi zajímavá a obsáhlá a dost jsme se tu zdrželi. Viděli jsme expozice zlata a jeho těžky a trampingu.

Z muzea jsme se vydadli jsme směrem na rozhlednu Pepř. Výhled byl nevelký. Přímo u rozhledny měla být keška. Bylo zde však docela „zamudlíno“ a tak jsme museli počkat. Jenže cesta na nádraží neměla dva kilometry, jak jsme si mysleli, ale hodně přes tři. Na poslední 2 km nám zbylo asi 17 minut. Nejsme ale žádná máčka a tak jsme vlak s rezervou stihli :-). Vlčata nakonec byla rychlejší než my a stihla vlak předhozí. Kolem šesté hodiny jsme dojeli do Úval.

Fotky na rajčeti: http://www.rajce.net/a10650936

Ulovené kešky: Vyhlidka na Davli, Pepr view