Salamandr, skautky – Zimní přechod Brd

Již podesáté v řadě skautský oddíl Salamandr zahájil rok tradičním Zimním přechodem Brd

V sobotu 28. ledna jsme se vydali na tradiční skautskou akci Zimní přechod Brd, kde se potká spousta skautů z Prahy a Středních Čech. Z pražských Vršovic jsme se vydali vlakem do Mníšku pod Brdy, který byl kvůli této akci posílen, ale i tak byl vlak narván k prasknutí. Naštestí jsme si však sedli. Naše cesta z Mníšku vedla tradičně přes Skalku až na Kytínskou louku, kde probíhá vyměňování „Brděnek“, kupování a následné jezení studených palačinek i nástup se Skautskou hymnou. Jelikož letos počasí zimě přeje, tak byla opravdu velká zima, i z tohoto důvodu jsme na louce nestrávili mnoho času. Naše cesta z louky vedla do Řevnice odkud jsme pokračovali směrem domů vlakem a těsně před Hlavním nádražím v Praze litujeme, že vlak nepokračuje až do Úval. Tentokrát se nám naštěstí vyhnuly veškeré problémy s Českými drahami a i díky tomu vše mohlo proběhnout tak, jak jsme si to naplánovali.