Betlémské světlo 2021

Betlémské světlo – 23.12.2021 Skauti & Skautky

Betlémské světlo 2021

Přijďte si pro Betlémské světlo – budeme ho rozdávat na náměstí Arnošta z Pardubic v Úvalech.

Rozdávat světlo budou pouze skauti a skautky. Ostatní zveme, aby si přišli pro světlo do svých domovů. Přineste si svíci, svíčku, lampu, lampičku, zkrátka cokoliv, v čem si světlo budete moci odnést. Těšíme se na Vás.

Sraz pro skauty a skautky: neděle 23.12. v 17:00 u kluboven.

Konec v 19:00 na náměstí Arnošta z Pardubic.

S sebou teplé oblečení a Kroj!

Informace o Betlémském světle jako takovém na betlemskesvetlo.cz

Středisková brigáda

Středisková brigáda 2.10.2021

Brigáda 18.5.2019

Dlouho jsme nemohli společnými silami pracovat v areálu kluboven a nutno říct, že se nám
tam toho mnoho nahromadilo. Chceme dát náš mini lesík opět dohromady a budeme moc
rádi, když se do toho pustíte s námi.
Na říjnové brigádě nás čekají tyto úkoly:

• pohrabat větve a jehličí
  • naštípat dříví na zimu
  • zlikvidovat nálety a ostříhat křoviny
  • vyčistit část pozemku na novou výsadbu
  • uklidit v klubovnách
    Brigáda začne v sobotu 2.10.2021 v 9:00 a konec je plánovaný ve 12:00. S sebou nezapomeňte pracovní
    oblečení, rukavice a svačinu. Hodit se budou také hrábě.
    Akce je určena pro všechny členy našeho střediska. Rádi také uvítáme pomocníky
    z řad rodičů.
    Vzhledem k vládním opatřením a předpokladu účasti více jak dvaceti osob. Požaduje k
    účasti na brigádě  lékařské potvrzení o:
  • negativním PCR testu (nesmí být starší 7 dnů)
  • antigenním testu (nesmí být starší než 3 dny)
  • prodělání covidu v posledních 180 dnech
  • podstoupení druhé dávky očkování alespoň před 14 dny
    Děkujeme za pochopení.

Zahajovací středisková výprava 12.9.2021

Letošní rok nás tradičně jako první čeká zahajovací výprava do okolí Úval. Vydáme se v neděli 12. 9. 2021 do lomu u Vyšehořovic.

Sraz bude 12. 9. u kluboven v 9:00.
Návrat je plánován okolo 16:30 ke klubovnám.

S sebou: jídlo na celý den, pití, pevnou obuv a oblečení na ven (podle počasí), skautský šátek kolem krku, roušku

Bezpečnostní opatření kvůli nemoci Covid-19: Jelikož zahajovací výprava je akce nad 20 osob, tak bychom poprosili, aby každé dítě mělo s sebou doklad o bezinfekčnosti (čestné prohlášení od rodičů). Antigenní test pro volnočasové aktivity platí 7 dní. Také je možnost absolvovat před zraky vedoucích samotest (lze zakoupit v lékárně), který si dítě s sebou musí samo přinést. Bohužel pokud se někdo dostaví bez potvrzení o bezinfekčnosti (nebo samotestu), nebude se moci zúčastnit akce.